Felülvilágító ablak - korszakváltás a nyílászárók világában
Tetőtér vagy akár egyszintes lak esetén a nappali bevilágítására korszakalkotó megoldással álltak elő a fejlesztők néhány éve. A fény szerelmeseinek – és ugyan melyikünk nem az – a normál tetőtéri ablak helyett ma már a gyártók és forgalmazók felülvilágító kupola formájában is állnak rendelkezésére.
Mi különbözteti meg ezt a korszakalkotó megoldást hagyományos társaitól? A legszembetűnőbb egyedi kialakítása, amely egy laikus számára is nyilvánvalóvá teszi, hogy itt nem a jól megszokott sík formákkal áll szemben. A formabontó kialakítás karöltve jár a fényárral, meglepődve fogjuk ugyanis tapasztalni a nyílászárók ezen fajtájánál hogy mind a hőn áhított napsugarak, mind szellőztetés esetén a friss levegő könnyedén teret nyer otthonunkban.
További, nyílászárótól elvárható tulajdonsága, hogy dupla üvegezésének köszönhetően kiváló hő-, hangszigetelő, az esőzaj tompításában pedig verhetetlen. A kényelem szerelmeseinek távirányítóval működtethető megoldás is rendelkezésére áll, illetve ha már egy kis félhomályra vágyik, a szintén távirányítóval működtethető harmonikaroló segítségével ez sem akadály.
Hacsak nem létfontosságú, szinte minden háztartásban talán a legnehezebben az ajtó, ablak, nyílászáró cseréjéről döntünk, még akkor is, ha komplett felújítást tervezünk. Az egyik legfontosabb tényező, hogy milyen évszakban, mikor hajtsuk végre a cserét, de ennél is lényesebb szempont az ár.
A borovi fenyőként emlegetett, ajtó és ablakgyártásban előszeretettel
használt erdei fenyő kedvező körülmények között 20-35 m magasra is
megnő. A hatalmas fát szívesen használják az asztalosok, hiszen
kiválóan megmunkálható, és magas gyantatartalma miatt igen tartós is.