Szóltunk már mi is arról, előfordul, hogy azt tapasztaljuk, húz az ablak. Ez akár az új házaknál is megeshet. Ilyenkor valószínűleg rosszul van beépítve. Ezekben az esetekben hőhíd keletkezik, és elszökik a meleg, több lesz a fűtésköltség.
Ilyenkor a probléma legtöbbször abból áll, hogy nem lehet beforgatni a 10-20 cm vastag a hőszigetelő anyagot az ablak kávába. Ilyenkor a szakemberek azt a megoldást szokták javasolni, hogy nagyjából 2 cm vastag hőszigetelő anyagot építenek be a 10-20 cm helyett az ablak köré. Ez igen költséges, hiszen külön ki kell szabni, ragasztani és színezni.
Természetesen ennek az árát az építtető, vagy a tulajdonos fogja kifizetni. Az ilyen esetekben minél több utólagos hőszigetelő anyag fér be a kávához, annál jobb. Amennyiben a párkány hőszigetelése nem megoldott, ott is hasonló pótlásokat kell eszközölni. Hogyha sima vakolt téglára rakták a párkányt, szintén pótolni kell a hőszigetelő anyagot, ennek a költsége ugyancsak borsos lehet.
Sajnos nagyon sok régi építésű házon, panelházon napjainkra tönkrement, megvetemedett a legtöbb nyílászáró és a lakók bármilyen utólagos szigetelési módszerhez folyamodnak, már nem akadályozható meg a meleg levegő elszökése vagy a zaj beáramlása a réseken át.
Célunk a maximális kényelem biztosítása és az intelligens házkoncepció megvalósítása az elektromos ablakműködtetés forradalmasításával. Ennek mérföldköve az INTEGRA® típusú tetőtéri ablak, melynek egyik legfőbb erénye a beépítés egyszerűsége és a sokrétű működtetési lehetőség.