Külön szócikk az ajtónak egy lexikonban? Tutajos ki volt akadva a Tüskevárban, hogy a kolbász szó nincsen a szótárban. Nos, ez ugyanaz a kategória. De létezik, nézzük!
Ajtó: közlekedésre szolgáló falnyilás, mely egy, két vagy több mozgatható szarnnyal Esetleg zárható. Elhelyezésük szerint külso és belső ajtókat különböztetünk iheg. A ki- és bejárásra szolgáló külső ajtó neve kapu. A belső ajtókat nagyobbrészt lucfenyőből készítik, a diszesebb ajtókánl a lucIenyőt furnérral boritják.A külső ajtókhoz erdei-, vörösfenyőt és tölgyfát használnak. Az 110 m-nél szélesebb ajtókat általában két szárnnyal készitik. Az ajtó részei a tok, esetleg béléssel és bontással, s az ajtószárny.
A falazathoz az ajtótok erősíti az ajtót. Az ajtószárny minősége és szerkezete szerint lehet léc-, deszka-, kétrétegü és vésett. Folytatjuk!
Egy redőny igen egyszerű, mégis végtelenül hasznos kiegészítő a nyílászárókhoz. Egy redőnnyel felszerelt ablakot olyan módokon is használhatunk, ahogyan korábban nem, ráadásul sokkal kényelmesebb lesz majd tőle az életünk.
A hangszigetelő ajtó szerepe a mindennapokban igen nagy lehet – hiszen sok esetben jól jön, ha az egyik helyiségben vagy lakásban keletkező hangokat el tudjuk fojtani vagy éppen rejteni, hogy így másokat ne zavarjanak, vagy ne szerezzenek tudomást róluk. Bármilyen célból is van szükségünk a hangszigetelésre, az Áron Ház Kft.-nél megtaláljuk, amire szükségünk van.